מאמרים לפי נושאים

מניעת מחלות עור בגיל השלישי

אחד האתגרים העומדים בפני דיירים רבים בבית אבות הוא שמירה על עורם נקי ומתוח, במיוחד לאור העובדה כי במקום בו הינם שוכנים נמצאים דיירים רבים והרבה אנשים חולפים ממקום למקום. לכן חשוב במיוחד שנדע להשתמש בצורה נכונה במוצרי ההיגיינה.

זה אינו סוד כי שימוש נכון ובאופן קבוע יד ביכולתו למנוע מחלות עור שונות אשר מתפרצות בגילאים שונים ובדרגות חומרה שונות. מחלות אלו, אשר חלקן נכללות בין המחלות הנפוצות והמורכבות ביותר לטיפול והליך הטיפול בהם הוא ארוך ומתמשך, יכלו בקלות להימנע אלו הייתה הקפדה על כללי השמירה על ההיגיינה. ישנם מספר כללים לשמירה על היגיינה נכונה שתמנע את אותם מחלות ויתרה מכך, אף תשמור על העור שלכם מתוח גם לעת זקנה.

שימוש נכון בסבונים  

 הכלל הראשון והחשוב ביותר שיש לשמור עליו הוא המידתיות שיש לעשות בכל מוצרי ההיגיינה השונים שיש בשוק. שימוש מוגזם בסבון לדוגמא, פוגע בשכבות העור העליונות ומשאיר אותו חשוף למחלות עור. אז אם אתם לא הולכים לנתח מישהו בזמן הקרוב, אין שום סיבה שתשפשפו ותסבנו את הידיים שלכם למעלה מ- 2 דקות… לא משנה במה נגעתם. זכרו ששימוש מוגזם גורר אחריו בדיוק את הפעולה ההפוכה. כיום ניתן למצוא בכל סופר או חנות כלי בית או טמבוריה,  דיספנסר או מתקן אלקטרוני לסבון שמודד את כמות הסבון הנכונה – כך אתם גם שומרים על הידיים וגם חוסכים בסבון.

חשיבות ההיגיינה לעור הפנים

פעולה שנעשית עליו צריכה להיעשות בעדינות ובצורה מדודה – שכן הוא רגיש מאוד. לעור הפנים כמה שכבות, כאשר הרקמה החיצונית הקרויה אפידרמיס היא השכבה החשובה ביותר שכן היא השכבה אשר מגנה על העור מפני כל הפגעים השונים. מתחת לאפידרמיס נמצאת שכבת הדרמיס אשר כולל את כלי הדם השונים וגם את הבלוטות השונות, המפרישות חומרים להגנת העור, כגון בלוטת החלב שמפרישה חומר אל שכבת האפידרמיס ובכך למעשה מונעת ממנה להתייבש ובדרך זו מגנה על העור מפני נזקי מזג האוויר השונים.

בכדי לשמור על עור הפנים בצורה הטובה ביותר, מומלץ לנקות אותו כפעמיים ביום – בפעם הראשונה היא לאחר השינה וזאת בכדי לנקות שומנים אשר הופרשו מבלוטות החלב. הפעם השנייה היא לפני השינה,  שכן במהלך היום מצטברים על עור הפנים שכבות של לכלוך ופיח מהאוויר – לכלוך שבשילוב עם שכבות השומן טבעיות שמופרשות יכול לגרום למחלות זיהומיות ולסתימה של נקבוביות העור.

לכן, חשוב לשמור על רוטינה קבועה ועל איזון של היגיינת הפנים ושל שמירה על העור. יש לזכור שעור הפנים רגיש מאוד ולכן יש לנסות לשמור אותו נקי ככל האפשר.

מה בשום אופן אסור לעשות?

 ראשית חשוב לנסות להימנע משימוש בתכשירים עם חומרים כימיים שלרוב פעולתם הינה אגרסיבית. נסו להתחיל להשתמש בחומרים טבעיים, שאולי מחירם טיפה יותר יקר, אך בטווח הארוך הם יעילים יותר.

כמו כן, מומלץ להימנע ממוצרים לניקוי הפנים המכילים ריכוז גבוה של אלכוהול מכיוון שאלו מייבשים את העור. בנוסף, חשוב להימנע משפשוף אגרסיבי של העור ולנסות להימנע בו בידיים ובמגבות משומשות –  יש לשים לב לשטיפת הידיים וחיטוי הולם בטרם תגעו בעור הפנים הרגיש.

אם תקפידו ותשמרו על שיגרת טיפוח ועל שימוש במוצרי היגיינה נכונים, אתם תשאירו את עורכם נקי, קורן ובריא.

כתיבת תגובה

האימייל שלך לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>