מאמרים לפי נושאים

הרמת גבות אצל ד"ר דב קליין

הרמת גבות אמנם אינה הניתוח הפלסטי הפופולרי ביותר והמדובר ביותר – הגדלות חזה, מתיחות פנים, ניתוחי אף ושאיבות שומן מושכים תשומת לב רבה יותר – אולם גם כך ישנם לא מעט בני אדם שיוצאים נשכרים מהליך כירורגי זה.

נכון, אפשר להרים גבה לנוכח הצורך בניתוח הרמת גבות, אולם מי שרואה תמונות של לפני ואחרי הניתוח הפלסטי היחסית פשוט הזה מבין שבמקרים מסוימים בהחלט מדובר בשינוי של ממש, מה גם שאזור העיניים כולו מהווה מרכיב מרכזי בפנים שלנו ועל כן גם בחזות החיצונית הכללית שלנו וברושם שאנחנו משדרים אל העולם. בפרט מומלצת האופציה של הרמת הגבות למבוגרים שסובלים ממראה כבוי משהו עקב צניחת הגבות ומעבר הניתוח עשוי להעניק להם חזות צעירה יותר וחיונית יותר. ד"ר דב קליין, אחד הפלסטיקאים המובילים בישראל, אמון גם על ההליך הכירורגי הזה וצבר ניסיון נרחב בכל הקשור להרמות גבות.

חשיבות האבחון

הבסיס לכל ניתוח פלסטי שמבצע ד"ר דב קליין, ובכלל זה הרמת גבות, הוא האבחון המדויק שעל פיו הוא מחליט האם אכן כדאי לעבור את ההליך הכירורגי, ואם כן – איך לבצע בדיוק את הניתוח.

במקרה של הגבות ניתן לבצע אבחון בסיסי ופשוט גם בבית, עוד לפני ההגעה למרפאה: יש להשוות את החלק המדיאלי של כל גבה לחלק הלטרלי (החלק המדיאלי הוא זה שקרוב לאף ואילו הלטרלי הוא זה החיצוני הקרוב לאוזן). אם החלק הלטרלי נמוך יותר מזה המדיאלי יש מקום לשקול את הניתוח ובכל מקרה כדאי להגיע למרפאה של ד"ר דב קליין לאבחון מעמיק יותר וקבלת ייעוץ יקר ערך.

הניתוח

ניתוח הרמת גבות מבוסס על חתך זעיר מאחורי האוזן (לכוון מעלה). דרך החתך מסיר ד"ר דב קליין רקמות מיותרות ועודפי עור, ואז מייצב את הגבה בהתאם למבנה הפנים של המנותח/ת ובגובה האופטימלי שמקנה את המראה החיוני ביותר והטבעי ביותר.

כדאי לציין כי הליך כירורגי זה אינו משפיע על מצב העפעפיים (לשם כך ישנו ניתוח המתמקד באיבר זה) וגם לא מטשטש קמטים במצח או בצידי העיניים – אלא משנה אך ורק את מראה הגבות (ודרכן כמובן את כל ההבעה והפנים באופן כללי)

ההתאוששות והחלמה

הרמת גבות הוא אחד הניתוחים הפלסטיים הפשוטים יחסית, אולם גם כך נדרשת כמובן תשומת לב להתאוששות ולהחלמה.

ברוב המקרים בשעות הראשונות אחרי הניתוח מרגישים המנותחים מתח באזור העיניים. בחלק מהמקרים העיניים עצמן צורבות ואם כך הדבר ניתן להקל על הכאב באמצעות טיפות.

תופעת לוואי אפשרית אחרת היא נפיחות סביב האזור המנותח – ברוב המקרים היא נעלמת מעצמה, ואם הנפיחות אינה מתפוגג יש לפנות לד"ר דב קליין ולצוותו.

המלצה נוספת היא להניח על האזור המנותח קומפרסים קרים לאורך 24 השעות הראשונות שלאחר הרמת הגבות. לאחר יממה כבר ניתן לשטוף פנים וגם להתקלח. חזרה מלאה לשגרה מתרחשת תוך מספר ימים.

כתיבת תגובה

האימייל שלך לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>