מאמרים לפי נושאים

מתיחת פנים בעזרת חוטים – הליך הטיפול

הרפואה האסתטית לא רק מחדשת את המראה שלנו אלא גם מתחדשת בעצמה כל הזמן ומשתכללת – ודוגמה מצוינת לכך היא הליך מתיחת פנים בעזרת חוטים. בעמוד זה תוכלו לקרוא מידע מפורט אודות ההליך שמאפשר להצעיר את הפנים במידה משמעותית גם בלי ניתוח, יתרונותיו, למי הוא מתאים, מהן תופעות הלוואי העיקריות שלו וכמה זמן מחזיקות מעמד התוצאות – ולבחון על סמך אינפורמציה מקיפה זו האם גם לכם כדאי לנצל אופציה זו.

כיצד מתבצעת מתיחת פנים בחוטים?

הפעולה המתבצעת במסגרת מתיחת בפנים בחוטים היא החדרתם של חוטים מיוחדים לנקודות שונות ברחבי הפנים – באופן טבעי כאלה שנבחרו בקפידה על-ידי כירורג פלסטי מנוסה ומיומן. החוטים הדקיקים מספקים מענה אפקטיבי להפליא לאחת התופעות העיקריות שגורמות למראה מבוגר: צניחת רקמות עור (עקב התרופפות התמיכה בהן לאורך השנים והשפעתו של כוח המשיכה). החוטים מושכים בחזרה כלפי מעלה את אותן רקמות עור שצנחו, ובכך מונעות את המראה המבוגר והשמוט שמשדר עייפות ואפילו כניעות.

התועלת הכפולה של מתיחה בחוטים

בנוסף לתועלת המידית – כאמור הרמתן של רקמות עור שמוטות – ישנה עוד תועלת של ממש בהליך מתיחת פנים בעזרת חוטים: החדרת אותם חוטים מעודדת את הגוף של המטופלים להגביר את קצב הייצור של שני חלבונים חיוניים שנקראים קולגן ואלסטין. הן הקולגן והן האלסטין מהווים מרכיב חשוב ביצירת תאי עור חדשים, כשהקולגן מקנה להם חוזק ואילו האלסטין מעניק להם גמישות. כתוצאה מייצור הקולגן והאלסטין נוצרות רקמות עור חדשות בעלות מראה מוצק, הדוק, מתוח וקורן – וגם לכך יש כמובן חלק בהצערת הפנים הניכרת לעין.

למי מתאימה מתיחת פנים בעזרת חוטים?

מתיחת פנים עם חוטים מתאימה לכל מי שמרגיש כי יש פער בין התחושות הפנימיות לבין המראה החיצוני, ובפרט הוא חש כי הפנים משדרות עייפות ובמידה מסוימת אפילו ויתור בעוד הנפש נותרה חיונית לחלוטין. חשוב להדגיש כי מראה מבוגר הוא תוצר של מספר תהליכים בלתי נמנעים בעור הפנים, והמתיחה בעזרת החוטים מספקת מענה כאמור רק לאחת העיקריות שבהן, התרופפות הרקמות. על-מנת לנטרל שינויים בלתי מחמיאים אחרים שנוצרו עם הזמן – למשל קמטים או שקעים – ישנם הליכים אחרים במסגרת הרפואה האסתטית (פיסול פנים, זריקות בוטוקס, הזרקת חומצה היאלרונית, שומן עצמי ועוד).

עוד קהל יעד רלוונטי במיוחד למתיחות פנים בחוטים הוא כל מי שרוצה ליהנות מהיתרונות של הצערת פנים אבל חושש מניתוח או שאינו יכול לעבור הליך כירורגי עקב נסיבות רפואיות כאלה ואחרות. בנוסף ישנם מטופלים רבים ומטופלות רבות בגילאים צעירים יחסית שאינם זקוקים לניתוח מתיחת פנים אבל רוצים להקדים תרופה למכה – והחוטים הדקיקים והנמסים מעצמם מספקים לכך מענה.

תופעות לוואי והחלמה בעקבות מתיחת פנים עם חוטים

היתרון המשמעותי ביותר של מתיחת פנים בחוטים על פני ניתוח המתיחה הוא תופעות הלוואי המועטות יותר וההחלמה המהירה והקלה יותר.

תופעות הלוואי העיקריות האפשריות הן נפיחות (שנמשכת מספר ימים ומתפוגגת בהדרגה מעצמה), דימום תת עורי שבא לידי ביטוי בכתמים כחלחלים (שהופכים לצהובים ונעלמים גם הם תוך מספר ימים), ירידה בתחושה באזורים מסוימים בפנים (תופעת לוואי שעשויה להימשך גם מספר שבועות) וכן עיוות בזווית הפה (עיוות קל שנעלם תוך מספר שעות עד ימים).

החוטים כאמור נמסים מעצמם, ותוך כשבוע ניתן לחזור לעבודה (אך יש להימנע ממאמצים גופניים במשך כחודש נוסף). התוצאות באות לידי ביטוי תוך מספר שבועות עד 3-4 חודשים.

כמה זמן מחזיקות מעמד תוצאות מתיחה עם חוטים?

תוצאות מתיחת פנים בחוטים מחזיקות מעמד במרבית המקרים שנתיים-שלוש, וגם לאחר מכן עדיין הפנים ייראו צעירות יותר בהשוואה למצב שבו לא בוצע ההליך המתקדם. מומלץ לשמור על אורח חיים בריא על-מנת לשמר את הישגי המתיחה זמן רב ככל האפשר.

כתיבת תגובה

האימייל שלך לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>