מאמרים לפי נושאים

מחפשים חיי חברה תוססים וסיבה לחיות? בית אבות הוא התשובה

בית אבותבית אבות גם מאפשר לקשישים להשתתף בחוגים שונים ולמשל לרכוש מיומנויות מחשב רבות תועלת. באחד הכינוסים האחרונים של האגודה הישראלית לגרונטולוגיה דווח כי יותר ממחצית בני ה-60 פלוס משתמשים במחשב, שימוש בדואר אלקטרוני הפך זה מכבר לנחלת בני גיל הזהב ו-15% מהקשישים מסתובבים גם בפייסבוק.

יתרון משמעותי נוסף של בית אבות הוא כזה שבדרך כלל מעדיפים להצניע אותו: סקס. סקר אמריקאי רחב היקף גילה כי גם בגיל 60 ושבעים ושמונים יש חיי מין פעילים ותיאבון רב לכך, לא פחות מבני השלושים. על פי הסקר 75% מבני 57-64 נהנים מיחסי מין פעמיים עד שלוש בשבוע, וגם בגיל 75-85 מקיימים יחסים שלוש פעמים בחודש בממוצע. כמובן שישנם קשיים פיזיים בקיום חיי מין פעילים, אבל המשתתפים בסקר לא התביישו להודות ואולי אף התגאו בכך שהם נעזרים בתרופות דוגמת ויאגרה.

בית אבות הוא בעצם גם "שוק" פנויים-פנויות תוסס ורב אפשרויות, במיוחד לאלמנים ואלמנות, גרושים וגרושות ופרודים, שהם אוכלוסיות החשופות יותר לדיכאון מאשר קשישים הנהנים מזוגיות טובה. אלה יכולים למצוא בבית האבות זוגיות חדשה, ארוכת טווח או קצרת טווח, הכל בהתאם לרצונותיהם של שני הצדדים וליהנות לא רק מחיי מין מענגים אלא בכלל מתחושת רווחה וחיוך תמידי על הפנים.

כתיבת תגובה

האימייל שלך לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>